UROCZYSTE OTWARCIE I POŚWIĘCENIE BOISKA SPORTOWEGO W CZEKANOWIE

RELACJA: Wojciech Kwieciński _____ Wreszcie doczekaliśmy tego momentu. Po blisko 3 latach prac, nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu w Czekanowie. Całkowitej renowacji poddana została płyta boiska, wybudowano dwie trybuny z plastikowymi krzesełkami oraz wyremontowano pomieszczenia klubowe. Nie było by tego, gdyby nie wytrwałość i cierpliwość prezesa Jana Szuławego. To jego praca zaowocowała zgodą i finansowym wsparciem ze strony wójta gminy Ostrów Wielkopolski, Piotra Kuroszczyka. Nie mniejszym wsparciem był tytularny sponsor klubu, firma Re-Bud Przemysława Bluza. Właśnie o tym wspominał prezes Szuławy w swoim wystąpieniu, rozpoczynającym uroczystość. Przywitał też przybyłych gości, a byli nimi: - wicemarszałek województwa wielkopolskiego Kazimierz Kościelny - wójt Piotr Kuroszczyk - prezes kaliskiego OZPN Andrzej Mroziński - proboszcz ks.Bronisław Chorzępa - prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim Mieczysław Knychała - radna Maria Bera - żona Zygmunta Glapy, Teresa Glapa - prezes gminnego oddziału OSP, Zygmunt Lubieniecki - prezes powiatowego LZS, Jerzy Kryjom. W dalszej kolejności prezes przybliżył historię renowacji obiektu, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonali tego Kazimierz Kościelny, Piotr Kuroszczyk, Maria Bera, Jerzy Kryjom i Jan Szuławy. Po otwarciu obiekt został poświęcony przez proboszcza lewkowskiej parafii, ks.Bronisława Chorzępę, po czym głos zabierali zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnej społeczności. Na koniec tej części Jerzy Kryjom uhonorował Jana Szuławego najwyższym odznaczeniem LZS, Złotą Odznaką Honorową LZS. Zarząd LZS Piast Czekanów wyróżnił także statuetkami osoby wspierające dokonane prace i bieżącą działalność klubu. Otrzymali je: Przemysław Bluz (Re-Bud), Piotr Krawczyk (Agro-Efekt), Lech Dworaczyński (Centrum Szkoleniowe Pałac Bagatela), Jerzy Banasiak, Marcin Śliwiński (Kuźnia Zalesie), Piotr Kuroszczyk oraz Stanisław Stawski (sołtys wsi Czekanów). Po zakończeniu części oficjalnej rozegrano mecz pomiędzy oldboyami Piasta Czekanów a przedstawicielami samorządu Gminy Ostrów. Wśród były graczy Piasta wystąpili m.in. Waldemar Połczynski, Andrzej Wietrzykowski, Janusz Kardasz, Antoni Leśnierowski, Wiesław i Paweł Kubiakowie, Jarosław Gęsigóra, Eugeniusz Grzesiak czy Roman Kowalski. Zespołem kierował Andrzej Strzelczyk. Wśród samorządowców oglądaliśmy wójta Piotra Kuroszczyka, ks. Bronisława Chorzępę, Piotra Piechowiaka, Pawła Woźniaka, Dariusza Pryczaka i Zenona Janasa. To właśnie Ci dwaj ostatni zdobyli jedyne bramki tego spotkania i samorządowy zwyciężyli 2-0. W przerwach między partiami spotkania, oglądać można było występ zespołu tanecznego, prowadzonego przez Natalię Wałęsę. Rozegrano także IV memoriał Zygmunta Glapy nie zrzeszonych drużyn 9-osobowych. Pokonując wszystkie zespoły zwyciężyła LZS Korona Sobótka. Dalsze miejsca zajęły LKS Orzeł Wysocko Wielkie, LZS Błękitni Chruszczyny i LKS Wtórkowianka Wtórek. Nad przebiegiem gry czuwali sędziowie Marek Matyśkiewicz i Mateusz Marciniak. W NIEDZIELĘ od 10.30 rozpocznie się turniej drużyn zrzeszonych. Zaprezentuje się tam między innymi drużyna gospodarzy Re-Bud Piasta Czekanów.

poniedziałek,
17 grudnia 2018