ODPUST PARAFIALNY 22.04.2012

Bardzo uroczyście przeżywaliśmy tegoroczny odpust parafialny. Sumę odpustową odprawił i kazanie wyglosił Ks.Kanonik dr.hab. Jan Grzeszczak z Kalisza. Ks. kaznodzieja ukazał w świeży sposób sylwętkę naszego Patrona. Wskazał jednocześnie na te elementy z życia Świętego, które możemy naśladować. Gościliśmy kapłnów z dekanatu. Przybyli także - Ks.Kan.Jerzy Krajka, Ks.Kan. Michał Pacholczyk z Gostyczyny, Ks. Kan. Rafał Sobieraj z Ociąża, Ks. Karol Płóciennik z Jarocina, O. Oskar OFM z Wrocławia, Ks. doktorant Marek Gołaś z Warszawy. Dziękując za uroczystość Ks. Proboszcz Bronisław podkreslił, że w parafii -podobnie jak w rodzinie w świętowanie każdy coś wnosi. W nasze uroczystości włączyło sie wielu parafian. Obsługę procesji podjęli mieszkańcy Karsek. O oprawę liturgiczną zadbali ministranci, lektorzy i Młodzieżowa Grupa św. Józefa. Wystapiły też Młodzieżowy Zespół Muzyczny i Schola Parafialna Dzieci. Druhowie Strażacy z poszczegółnych wiosek wystawili Poczty Sztandarowe. Akcja Katolicka i grupy parafian zadbali o porządek i wystrój kościoła i otoczenia.

piątek,
19 października 2018